2015.08.14. - Székesfehérvár Önkormányzata, a Városi Levéltár és Kutatóintézet, valamint az MTA–BTK Lendület Középkori Gazdaságtörténeti Kutatócsoport a „Király és városa” címmel rendezett konferenciát pénteken délelőtt a Városházán. Az eseményen részt vett Spányi Antal megyés püspök.
Tavaly indították először tudományos konferenciával a Királyi Napokat. (...) A történészek által tartott mintegy fél órás előadásokból részletes képet kaphattunk a középkori városok, így Székesfehérvár korabeli életéről is.
Forrás, teljes cikk, még több kép: www.szekesfehervar.hu
Fényképeket készítette: Simon Erika
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk