A KÉSZ országos zarándoklata Székesfehérvárra

2022. 10. 01. | 2022. 09. 27.

A KÉSZ országos zarándoklata Székesfehérvárra

2022.10.01. - Magyarok Nagyasszonya ünnepéhez kapcsolódva a KÉSZ országos zarándoklatán hazánkért és a békéért is imádkoznak Székesfehérváron. Október 1-jén 9 órától érkeznek a KÉSZ csoportok a székesfehérvári Prohászka-templomhoz.

Spányi Antal püspök mutat be szentmisét a zarándokoknak 10 órától, majd 11.30-kor indul az imádságos menet a belvárosba. A Nemzeti Emlékhelynél Dr. Cser-Palkovics András, a város polgármestere köszönti a vendégeket.

A zarándokok megtekintik a felújított Szent István király székesegyházat, az Egyházmegyei Múzeumot és a Látogatóközpontot. A program zárásaként elzarándokolnak az Aranybulla-emlékműhöz, ahol rövid megemlékezést tartanak az Aranybulla kiadásának 800 évfordulója alkalmából.