2016.02.28. - A februárban történt egyházi eseményekre tekintünk vissza.
Püspöki szentmisében imádkoztak a betegekért és ápolóikért, a Betegek Világnapján.
Nagyböjti lelkigyakorlaton vettek részt a székesfehérvári egyházmegye pedagógusai. A 14. alkalommal szervezett napok elmélkedéseit, Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató tartotta.
Angliából indult több mint 10 éve a Házasság Hete kampánya, hogy felhívja a figyelmet, milyen az egészséges házasság, és mennyire előnyös az elkötelezett párkapcsolat, az egész társadalom számára. Csókay András professzor, és felesége Daniella, személyes tanúságtételükkel erősítették meg ezt a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
Töltsünk el közösen egy napot kapcsolatunk megerősítésért! - ez volt a mottója az idei Házasság Hete záró alkalmának. A Bodajki zarándoklaton, a püspöki szentmisében a házassági fogadalmak megújítására is sor került.
A felújított ráckevei katolikus iskolát, Spányi Antal megyés püspök áldotta meg. Majd 20 éves álom valósult meg a ráckevei Szent Imre Általános Iskolában. Az új étkező átadásával végére érkezett az intézmény teljes felújítása.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2016. február 28-án, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig március 3-án, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
Berta Kata
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk