A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2016. 03. 03. | 2016. 02. 25.

 

 2016.02.28. - A februárban történt egyházi eseményekre tekintünk vissza.

 

 

Püspöki szentmisében imádkoztak a betegekért és ápolóikért, a Betegek Világnapján.

 

 

Nagyböjti lelkigyakorlaton vettek részt a székesfehérvári egyházmegye pedagógusai. A 14. alkalommal szervezett napok elmélkedéseit, Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató tartotta.

 

 

Angliából indult több mint 10 éve a Házasság Hete kampánya, hogy felhívja a figyelmet, milyen az egészséges házasság, és mennyire előnyös az elkötelezett párkapcsolat, az egész társadalom számára. Csókay András professzor, és felesége Daniella, személyes tanúságtételükkel erősítették meg ezt a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.

 

 

Töltsünk el közösen egy napot kapcsolatunk megerősítésért! - ez volt a mottója az idei Házasság Hete záró alkalmának. A Bodajki zarándoklaton, a püspöki szentmisében a házassági fogadalmak megújítására is sor került.

 

 

A felújított ráckevei katolikus iskolát, Spányi Antal megyés püspök áldotta meg. Majd 20 éves álom valósult meg a ráckevei Szent Imre Általános Iskolában. Az új étkező átadásával végére érkezett az intézmény teljes felújítása.

 


 

A Hitünk és Életünk műsora adására 2016. február 28-án, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig március 3-án, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

Berta Kata


© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk