A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2017. 12. 25. | 2017. 12. 20.

 

 

2017. december 25.. - Minél távolabb kerülünk időben és lelkületben a világ kétezer éves misztériumától, a betlehemi történettől, annál időszerűbb, hogy az isteni szeretetnek ez az örökérvényű üzenete megérintsen minket: Isten elküldte az ő egyszülött Fiát, ebbe a világba, hogy szabadítónk legyen! Az idők beteljesedésekor valóban megszületett, a földre érkezett Júdeában. Jézus most is, karácsony után is folytonosan meg akar születni a szívünkben, képes kiengesztelni minket Istennel és egymással. Fogadják szeretettel a székesfehérvári lelkipásztorok gondolatait, karácsony soha el nem múló isteni szeretetüzenetéről.

Karácsony üzenete, hogy Isten a tulajdon fiát, Jézust adta ebbe a világba, hogy személye összekösse a látható világot a láthatatlannal, a múló életet az örökkévalóval, ezt a földi létet a mennyei léttel - Révész Lajos baptista lelkész karácsonyi gondolatai következnek.

A karácsonykor nem dolgozunk, próbáljuk kellemesen tölteni az időt, jókat lehet eszünk, pihenünk, mégis valami többre is vágyunk. Valamire, ami megváltoztathat körülöttünk mindent. Jézus szava az, ami teljesen átformálja életünket - vallja Berze János székesfehérvári református lelkész, karácsonyi üzenetében.

Karácsony ajándéka, hogy felfogjuk, hogy nemcsak annyi az élet, amennyit látunk belőle, a bölcső és a koporsó között, az csak egyik formája az életnek! Az életnek van egy másik része, egy másik formája is! - Bencze András evangélikus püspökhelyettes osztja meg velünk karácsonyi üzenetét.

Minden karácsony arra szólít minket, hogy azt az Istent ünnepeljük, aki ma is él és ma is cselekszik és ma is üdvözít, és azóta is ugyanúgy szeret bennünket, mint akkor, 2000 évvel ezelőtt - adja át jó hírt, Spányi Antal megyés püspök karácsonyi gondolataiban.

Berta Kata


© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk