2017. szeptember 10. - Vallási magazinunk adásában augusztus végi és szeptemberi egyházi eseményekre tekintünk vissza.
Bodajkra zarándokoltak ismét a Székesfehérvári Egyházmegye papjai, hogy közösen imádkozzanak és gondolkodjanak, a papság előtt álló XXI. századi kihívásokról.
A Székesfehérvári Egyházmegye intézményeinek közös Veni Sancte ünnepi szentmiséjét a hagyományoknak megfelelően a Székesegyházban tartotta Spányi Antal megyés püspök az iskolabiztos atyákkal.
Az alapító, a szülők és az óvodapedagógusok kérésére átvette a Székesfehérvári Egyházmegye a Szent László Völgye- Bóbita Óvoda martonvásári Szent László Regionális Tagóvodáját. Az aláírásra a Püspöki Palotában került sor.
Alsószentivánon az általános iskola Fatimai Boldogasszony Általános Iskola elnevezéssel került a Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásába. Spányi Antal megyés püspök ünnepség keretében áldotta meg az intézményt.
Spányi Antal megyés püspök üzenetet küldött Bashar Matti Warda erbili káld érseknek az iraki keresztényüldözések kapcsán.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2017. szeptember 10-én, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig szeptember 13-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
Berta Kata
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk