2017. május 14. - Vallási magazinunk adásában a májusi egyházi eseményekre tekintünk vissza.
„Újuljatok meg lelketekben” mottóval a katolikus karizmatikus közösségek 19. regionális találkozóját tartották Törökbálinton.
Tudományos konferenciával és ünnepi szentmisével emlékeztek Székesfehérvár 10. püspökére, Jekelfalusy Vincére, Hűséggel Rómához, hűséggel a Pápához - címmel a püspök szentelésének 150. évfordulója alkalmából.
Rendhagyó tárlatvezetéssel zárták be A szentek titka kiállítást az egyházmegyei múzeumban. A szentek titka kiállítás után az imádságról szóló, Föld és ég - mottójú tárlat nyílik meg júniusban a kiállítótérben.
A Reformáció Emlékéve programsorozat keretében „Imádságos tiszta forrás” címmel nyílt kiállítás Szekeres Erzsébet Benedek Elek-díjas textilművész alkotásaiból, a Szent Korona Galériában.
Levették Szent István és Szent Imre szobrait a székesfehérvári Szent István király-székesegyház homlokzatáról, hogy állagmegóvás céljából másolatot készítsenek az alkotásokból. Az eredeti alkotások a Püspöki Palota udvarára kerülnek.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2017. május 14-én, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig május 17-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
Berta Kata
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk