2017. február 26. - Vallási magazinunk adásában februári egyházi eseményekre tekintünk vissza.
Alapítójára emlékezett a székesfehérvári egyházmegye fenntartásában működő Prohászka Ottokár Gimnázium.
A Betegek Világnapján tartott szentmisében Spányi Antal püspök a város papságával imádkozott mindazokért, akik mindennapi életükben fájdalmakat élnek át, hogy testi-lelki gyógyulást, és erőt kapjanak a kegyelem által, és imáiba foglalta mindazokat, akik az egészségügyi intézményekben vagy otthonaikban betegeket ápolnak.
Emberség - kereszténység - papság címmel elindult Dr. Lukácsi Zoltán a Győri Hittudományi Főiskola rektorának előadássorozata a székesfehérvári egyházmegye papságának tartott idei továbbképzésein. Az idei téma elsősorban a fiatalok megszólítása lesz.
A Házasság Hete országos programjai mellett Székesfehérváron is ünnepelték a házasokat. Hazánkban idén 10. alkalommal rendezték meg a házasság hetét a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával. A házasság hete olyan széles körű összefogásra törekszik, mely gyakorlati példamutatással, tudományos kutatások eredményeivel, bibliai és erkölcsi érvekkel támasztja alá a házasság örökkévaló értékét.
Spányi Antal megyés püspök, a katolikus karitász elnöke személyesen vitt karitász adományokat munkatársaival a leégett ház lakónak Sárkeresztúrra. A püspök azt szeretné, ha nagyobb figyelmet kapnának a közvetlen környezetünkben élő, súlyos helyzetbe került, segítségre szoruló családok.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2017. február 26-án, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig március 1-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
Berta Kata
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk