Vallási magazinunk adásában augusztusi, Szent István-havi ünnepi eseményekre tekintünk vissza.
Szentjeivel ünnepelte a város hagyományos Fogadalmi napját, - augusztus 14-ét - az Országfelajánlás évfordulóján. Székesfehérvár Szent István óta, a magyarok Mária tiszteletének bölcsője.
Püspöki szentmisével emlékeztek meg Nagyboldogasszony napjáról a Székesegyházban. Spányi Antal megyés püspök Máriáról, mint Égi Jelről beszélt a Székesegyházban tartott ünnepi szentmisében.
Az Államalapító Szent István Emlékérem és Díjat minden évben olyan székesfehérvári vagy a városhoz kötődő polgár kapja, aki páratlan teljesítményt felmutató munkásságával, kiemelkedő emberi kvalitásaival érdemli ki a legkiválóbbaknak járó elismerést. Az idei díjazott Deresné Tanárki Mária a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Intézet igazgatónője.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2016. augusztus 21-én, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig augusztus 24-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
Berta Kata
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk