A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2016. 06. 29. | 2016. 06. 26.

 

Vallási magazinunk adásában júniusi egyházi eseményekre tekintünk vissza.

 

 

Bemutatták az Idők jelei vitaanyagot Székesfehérváron is a KÉSZ helyi szervezetének rendezésében, ezúttal keresztény etika és egészségügy témában. 

 

 

Elkezdődik az egyedülállóan szép bodajki Segítő Szűz Mária kegytemplom barokk stílusú berendezésének restaurálása. Az egyházmegye támogatásával kezdődő restaurálási folyamatokat Dr. Bóna István a Magyar Képzőművészeti Egyetem Restaurátor Tanszékének vezetője végzi majd, Fabók Zsolt és Kürtösi Brigitta restaurátorokkal.

 

 

A Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanévzáró ünnepségét a Székesegyházban tartották. A püspöki szentmisében hálát adtak az elmúlt évért, majd kiosztották a nevelőtestületi dicséreteket, jutalmazták a kiemelkedő teljesítményeket.

 

 

Az Új Európa Alapítvány által létrehozott KÖSZ! program támogatásával a nyári szünet kezdetekor újabb lehetőség áll a gimnazisták előtt, hogy megismerjék a fogyatékkal élők őszinte világát, és érzékenyebbé váljanak a nehezebb helyzetben élő társaik irányában.

 

 

Az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés volt a Székesegyházban, ahol Spányi Antal megyés püspök Bak Ádám és Visnyei László akolitusokat diakónussá, Tóth András diakónust áldozópappá szentelte. Ebben a szentmisében adtak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért.

 


 

A Hitünk és Életünk műsora adására 2016. június 26-án, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig június 29-én, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

Berta Kata


© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk