A Caritas Hungarica-díj átadása Székesfehérváron

2020. 10. 10. | 2020. 10. 07.


A Caritas Hungarica-díj átadása Székesfehérváron

2020.10.10. - A Katolikus Karitász a Caritas Hungarica-díjjal ismeri el azon önkéntesek munkáját, akik hosszú évek óta áldozatosan szolgálják rászoruló, magányos, beteg embertársainkat. Az ünnepség a Szent Imre templomban 10 órakor, hálaadó szentmisével kezdődik, majd ezt követően adja át Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász elnöke a díjakat. Az Egyházmegyei Karitász Központ minden évben három jelöltet terjeszt fel a Díjra, akik a legpéldamutatóbb módon végzik szeretetszolgálatukat. Idén a járványhelyzetre való tekintettel minden egyházmegyében külön adják át az elismerést.

A Katolikus Karitász vezetősége 2012-ben alapította meg a Caritas Hungarica-díjat, amelynek célja biztosítani a karitász önkénteseket arról, hogy az Egyház értékeli a rászorulóknak nyújtott karitatív munkájukat. Ennek jeléül külön kitüntetéssel jutalmazza azokat az önkénteseket, akik ezen a téren Krisztus szeretetének kimagasló fokát érték el. A díj célja továbbá buzdítani a híveket a karitatív tevékenységre Árpád-házi Szent Erzsébet példája nyomán; és példaképül állítani mások elé azokat a köztünk élő híveket, akik Krisztus szeretetével önzetlenül segítenek a rászorulókon.

Az elismerést azok a plébániai önkéntes karitászmunkatársak kapják, akik a legtöbbet tettek karitatív tevékenységben a rászorultakért: mint például az idősek, betegek, családok, gyermekek, a társadalom peremére sodródottak támogatása.

 

 

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk