„Segíts jól!”- a Katolikus Karitász rajz- és fotópályázata - beszámoló

2021. 11. 16. | | 2021. 11. 16.

 

 

„Segíts jól!”- a Katolikus Karitász rajz- és fotópályázata

2021.11.16. - A Katolikus Karitász – Caritas Hungarica rajz- és fotópályázatot hirdetett a szervezet jubileumi éve kapcsán; 90 éve alakult és 30 éve alakult újjá a Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezete. A pályázat célja az volt, hogy a résztvevők bemutassák az általuk megtapasztalt szeretetszolgálatot a rajzolás és a fényképezés művészi eszközeivel és kifejezzék a téma iránti érzékenységüket.

A pályázat témája: „Tegyetek jót mindenkivel!” (Gal. 6,10), avagy hogyan segít a Karitász és hogyan segítesz Te? Nagy örömünkre a Székesfehérvári Egyházmegyében 72 pályamű közül választhatta ki a zsűri a legszebb alkotásokat. Az első három helyezést korcsoportonkénti bontásban a következő résztvevők érték el:

1-4. osztály 1.Rugina Patrik Ozor
2. Halász Rózsa
3. Orbán Réka
5-8. osztály 1.Bobák Dóra
2. Ginál Gréta
3. Tódor Eszter Kinga
9-12. osztály 1. Tóth Fanni
2. Oláh Anita

Az egyházmegyei helyezést elértek bekerültek az országos döntőbe, amelynek eredménye november végére várható. Minden résztvevőnek köszönjük a beküldött szebbnél-szebb alkotásokat, amelyet a Székesfehérvári Karitász egy kis ajándékcsomaggal honorál. Gratulálunk mindenkinek!

Karitász


Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk