„Segíts jól!”- a Katolikus Karitász rajz- és fotópályázata
2021.11.16. - A Katolikus Karitász – Caritas Hungarica rajz- és fotópályázatot hirdetett a szervezet jubileumi éve kapcsán; 90 éve alakult és 30 éve alakult újjá a Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezete. A pályázat célja az volt, hogy a résztvevők bemutassák az általuk megtapasztalt szeretetszolgálatot a rajzolás és a fényképezés művészi eszközeivel és kifejezzék a téma iránti érzékenységüket.
A pályázat témája: „Tegyetek jót mindenkivel!” (Gal. 6,10), avagy hogyan segít a Karitász és hogyan segítesz Te? Nagy örömünkre a Székesfehérvári Egyházmegyében 72 pályamű közül választhatta ki a zsűri a legszebb alkotásokat. Az első három helyezést korcsoportonkénti bontásban a következő résztvevők érték el:
1-4. osztály 1.Rugina Patrik Ozor
2. Halász Rózsa
3. Orbán Réka
5-8. osztály 1.Bobák Dóra
2. Ginál Gréta
3. Tódor Eszter Kinga
9-12. osztály 1. Tóth Fanni
2. Oláh Anita
Az egyházmegyei helyezést elértek bekerültek az országos döntőbe, amelynek eredménye november végére várható. Minden résztvevőnek köszönjük a beküldött szebbnél-szebb alkotásokat, amelyet a Székesfehérvári Karitász egy kis ajándékcsomaggal honorál. Gratulálunk mindenkinek!
Karitász
© Székesfehérvári Egyházmegye
Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail
Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk