Az Isteni Ige Társasága vette át a bicskei plébániát

2020. 08. 02. | | 2020. 08. 04.

Az Isteni Ige Társasága vette át a bicskei plébániát

Augusztus 2-án szentmisét mutatott be Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök Bicskén abból az alkalomból, hogy augusztus 1-jével az Isteni Ige Társasága (verbita rend) a Székesfehérvári Egyházmegyével kötött megállapodás alapján átvette a bicskei plébániát, a hozzá tartozó Alcsútdoboz, Csabdi, Felcsút társplébániákat, illetve Óbarok, Szárliget, Vasztélypuszta és Nagyegyháza filiákat.

Az új plébános Burbela Gergely SVD, aki Lengyelországból származik, a káplán pedig Bonaventura Ngara Wula Laba SVD, aki Indonéziából érkezett Magyarországra, és két éve szentelték pappá.

A püspöki szentmisének különös hangulatot adott, hogy a felújítás alatt álló bicskei Szentháromság-templom helyett a Szent László Általános Iskola tornatermében felállított oltár fogadta a híveket és az iskola diákjait.

A papi fogadalomtétel megújítása után Gergely atya és Bona atya is hitre, összefogásra és szeretetre buzdította az egybegyűlt híveket bemutatkozó beszédében.

Fotók: Bicskei Önkormányzat