Újabb támogatást nyert a Szent Kristóf ház Maroshegyen - beszámoló

2012. 07. 24. | | 2012. 08. 14.

A fogyatékkal élők nappali intézményét a Szent Kristóf Házat ezen a nyáron az Alcoa-Köfém támogatta társadalmi munkával és az Alcoa alapítványon keresztül kapott adománnyal. A Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában működő Ház összesen 230 négyzetméteren kínál nappali ellátást 25 halmozottan sérült ember számára. A intézmény célja, hogy lehetőséget teremtsen közösségi együttlétre, személyes kapcsolatok kialakítására, a képességek kipróbálására, kiteljesítésére, a csökkent munkaképességűek társadalomba való újraintegrálódásra. Magyar László intézményvezető a fenntartó nevében is köszönetét fejezte ki az Alcoa mintegy 20 önkéntes munkatársának, a ház kerti pihenőhelyének kialakításáért. A Fehérvár Travel Alapítvány által megvásárolt térkő, már régóta rendelkezésére állt, de a pihenőhely megvalósítása még váratott magára.

Az Alcoa jótékony célú, adomány alapú tevékenységén kívül két globális programot is létrehozott. Az un. Akció terv arra buzdítja az Alcoásokat, hogy csapatokba szerveződve támogassák a helyi a jótékonyságot, míg a Bravó! terv a dolgozók egyéni, önkéntes törekvéseit ismeri el.

A Szent Kristóf Ház az Alcoa segítségével tehát egy újabb lehetőséggel bővült. A kerti, kerekesszékes pihenő hely az ellátásban résztvevő fogyatékkal élők teljesebb életét szolgálja majd az intézményben.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK