Ünnep Székesfehérváron a Prohászka Karitászcsoportban - beszámoló

2021. 06. 20. | | 2021. 06. 22.

Ünnep Székesfehérváron a Prohászka Karitászcsoportban.

Karitászcsoportunk 1993-ban alakult Székesfehérváron a Vasútvidéki Római Katolikus Plébánián. Kovács Istvánné Terike néni a karitászcsoport egyik megalapítója, tartóoszlopa és ékköve. Szervezte a karitászcsoport bővítését, segített a rászorulókon, megszólította az elesetteket. Amikor még egészségi állapota megengedte, tanácsaival és sok-sok finomsággal lepte meg őket. A kertjében termett zöldségeket, gyümölcsöket is szívesen megosztotta másokkal. Több fiatalt megszólított, beszélt a Karítász nehézségeiről, szépségeiről. Minden rendezvényen ott volt, beszélgetett, segített. Legfőbb tevékenységi területe a beteglátogatás volt. Sok éven keresztül járta az idősotthonokat, ahová felvételt nyertek egyházközösségünk idős tagjai. Elvitte a közösség életének híreit, bíztatta őket, erősítette hitüket, reményüket. Emellett sokat látogatta a megbetegedett társainkat. Minden életállapotban megtalálta a segítés formáját. Most, hogy már nehezen tud járni, telefonon tartja a kapcsolatot idős, beteg, ágyhoz kötött emberekkel. Sajnos élnek közöttünk nem kevesen olyanok, akit nem hívnak, nem látogatnak, s számukra az, hogy meghallgatja valaki őket, akinek elmondhatják problémáikat, nehézségeiket, de az örömeiket is, nagyon sokat jelent.

Terike néni egész lényéről, arcáról a derű, a szeretet, és a vidámság sugárzik. Nagy öröm számunkra, hogy 2021.06.20-án, a ½ 8-as szentmisében együtt hálát adhattunk az ő életéért, s kértük az Urat, hogy még sokáig velünk maradhasson. Isten éltessen, Terike néni! Tamás atya a szentmise végén külön áldásban részesítette Kovács Istvánné Terike nénit 90. születésnapja alkalmából. Reméljük, hogy még sokáig közöttünk tud maradni, s tanácsaival, tapasztalatai megosztásával gazdagítja karitászcsoportunkat.

Bernáth Károlyné
Székesfehérvár-Prohászka Karitászcsoport vezetője