Prohászka Akadémia Székesfehérvárott

2012. 12. 15. | | frissítve 2012. 10. 18.

A Hit évében a Székesfehérvári Egyházmegye szervezésében „Prohászka Akadémia" néven keresztény felnőttképzés indul. A képzés keretében biblikus, teológiai és egyháztörténeti előadásokat hallgathatnak az érdeklődők 2012 októberétől 2013 júniusáig. Az akadémiára 16 éves kortól minden hívő keresztény jelentkezhet.

plakát

Helyszín: Székesfehérvár, Szent István Művelődési Ház, Szent László terem

A részvétel ingyenes, az előadásokat rendszeresen látogatók a tanév végén emléklapot és ajándékkönyvet kapnak. Jelentkezni a megnyitót követően lehet, október 27-én, 9.00 órától.

A képzés felelőse: Dr. Karaffa János atya, felnőttképzési referens

Egyes alkalmakra vendégelőadókat is meghívunk az adott tárgy ismert szakértői közül. Októberben vendégelőadónk Dr. Füzes Ádám atya, az Ecclesia Szövetkezet elnöke lesz. Novemberben vendégelőadónk Dr. Török József volt, decemberben pedig Dr. Schmatovich János, győri biblikus professzor lesz.

Plakát letöltése:  1210prohaszkakademia_plakat.pdf (1.4 MB)

Tárgyak, óraszám (az előadás megnevezése után):

Október 27.
Dr. Füzes Ádám: XVI. Benedek pápa: Porta fidei – A hit kapuja  1,  Dr. Füzes Ádám: A II. Vatikáni Zsinat tanítása a hit terjesztéséről 1, Dr. Karaffa János: Erőszakpárti-e az Ószövetség?  2

November 24.
Dr. Török József: Az ókeresztény Egyház a keresztényüldözések korában 2, Dr. Karaffa János: Próféták és álpróféták az Ószövetségben 1, Dr. Karaffa János: A II. Vatikáni Zsinat tanítása Isten igéjéről 1

December 15.
Dr. Karaffa János: Világvége a Biblia és a katolikus hit tükrében 1, A keresztény magyarság példaképei (Esterházy János) 1, Dr. Schmatovich János: Messiásvárás, messiási jövendölések az Ószövetségben 2

Órarend
I.     9.00-9.40