MKPK körlevele a 2021. évi nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésről

2021. 02. 23. | | 2021. 02. 23.

Vasárnap kezdődik a nagyböjti tartós élelmiszergyűjtés

2021.02.23. - Március 7-14 között ismét megrendezik hazánk templomaiban a nagyböjti élelmiszergyűjtést. Az országos gyűjtés során a hívek a templomokban az erre kijelölt helyen helyezhetik el felajánlásaikat.

A korábbi években meghirdetett gyűjtésünk eredményeképpen családok ezreit tudtuk segíteni azokkal a segélycsomagokkal, amelyeket a hívek adományaiból juttattunk el a rászorulókhoz. Ha ezt mindannyian megtesszük és legalább 1 kg adományt hozunk a templomba, újra nagyon sok családnak tudunk segíteni az irgalmas Jézus példáját követve.

„1% segítség, 100 % szeretet.” Kérjük, hogy aki teheti, adója egy százalékával is támogassa a Katolikus Karitász karitatív szolgálatát: a Karitászt Támogató Alapítványt. Köszönjük a szegényeknek szánt adományaikat.

Hogyan lehet segíteni?

• Bármilyen tartós élelmiszer felajánlásával: liszt, cukor, rizs, tészta, búzadara, olaj, konzervek, zacskós leves, tartós tej, keksz, édesség, lekvár, kávé, tea – akár 1 kg liszt is segítség!
  • A 1356-os adományvonal hívásával – hívásonként 500,- forint támogatást jelent
  • vagy akár csak a gyűjtés hírének terjesztésével

Hírlevél teljes szövegének letöltése:   2021tartoselelmiszergyujtes.docx (16 kB)

Katolikus Karitász