Mise az öt éve elhunyt dr. Szilárdfy Zoltán lelki üdvéért - beszámoló

2023. 01. 09. | | 2023. 01. 10.

A keresztény művészet Istenhez visz közelebb
Mise az öt éve elhunyt dr. Szilárdfy Zoltán lelki üdvéért

2023.01.09. – A székesfehérvári Szent István király székesegyházban 2023. január 9-én szentmisét mutatott be dr. Szilárdfy Zoltán áldozópap, művészettörténész lelki üdvéért Ugrits Tamás pasztorális helynök és Dózsa István plébános. A szentmisén részt vettek Zoltán atya barátai, tisztelői, akik az ország különböző településeiről érkeztek Székesfehérvárra.

Szentbeszédében Ugrits Tamás megemlékezett a 2017. december 20-án 80 éves korában elhunyt dr. Szilárdfy Zoltán atya szellemi és lelki hagyatékáról. Zoltán atya, aki művészettörténész generációk számára a keresztény ikonográfia értelmezésének iskolateremtő tudósa volt, s aki 2009-ben sokezer műtárgyból álló gyűjteményét a Székesfehérvári Egyházmegyének adományozta, egész életében Krisztust hirdette. Káplánként, plébánosként, egyetemi oktatóként, szakcikkek és könyvek szerzőjeként egyaránt arra törekedett, hogy a megtestesült Ige örömhírét juttassa el az emberekhez. „A keresztény művészet Istenhez visz közelebb” – emelte ki Ugrits Tamás – ez sajátos küldetése és célja. Zoltán atya életművének megértése is csak ezen az alapon lehetséges.

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum