Ferenc pápa üzenete a tömegtájékoztatás 50. világnapjára

| 2016. 04. 22.

2016. május 8. (vasárnap) - A tömegtájékoztatás világnapját a II. Vatikáni Zsinat jelölte ki (Inter Mirifica,1963), és a pünkösdöt megelőző vasárnapon ünnepelik.

A kommunikáció és az irgalmasság: termékeny találkozás

Kedves testvérek!

Az Irgalmasság Szentéve arra hív bennünket, hogy elmélkedjünk a kommunikáció és az irgalmasság között fennálló kapcsolatról. Az Egyház, egyesülve Krisztussal, aki az irgalmas Isten élő megtestesülése, azt a hivatást kapta, hogy úgy élje meg az irgalmasságot, mint egész léte és működése megkülönböztető vonását. Az, amit mondunk és az, ahogy ezt mondjuk, minden szavunk és tettünk ki kellene, hogy fejezze azt az együttérzést, gyengéd szeretetet és megbocsátást, amellyel Isten fordul az ember felé. A szeretet természeténél fogva kommunikáció, arra vezet bennünket, hogy megnyíljunk, és nem arra, hogy elszigetelődjünk. És ha szívünket és tetteinket az odafordulás, az isteni szeretet vezérli, akkor kommunikációnk Isten erejének hordozójává válik. (...)

A teljes üzenet elolvasása:  2016tomegtajekoztatasnapja_ferencpapa.pdf (366 kB)