Ferenc pápa üzenete a betegek 23. világnapjára

2015. 02. 11. | | 2015. 01. 21.




Kép forrása: nantes.cef.fr



A Betegek XXIII. Világnapja alkalmából, amit Szent II. János Pál pápa kezdeményezett, hozzátok fordulok, akik a betegség terhét hordozva különféle módokon csatlakoztok Krisztus szenvedő testéhez; és hozzátok is, az egészségügy területén dolgozó hivatásbeliek és önkéntesek. Az idei év témája arra indít bennünket, hogy Jób könyvének egy kifejezésén elmélkedjünk: «A vaknak úgy szolgáltam, hogy a szeme voltam, a sántának meg én voltam a lába» (29,15). Elmélkedésem vezérfonala a “sapientia cordis”, vagyis a szív bölcsessége.

Teljes üzenet letöltése:  1502papaiuzenet_betegekvilagnap.pdf (319 kB)

 


 

Kapcsolódó hír:



© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | Püspökség Hivatal e-mail | Honlapreferens e-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk