Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Ciszterci) - beszámoló

2012. 03. 01. | | frissítve 2012. 03. 08.

Az Új evangelizáció éve második közös székvárosi eucharisztikus és szentségimádási alkalmát a Ciszterci Nagyboldogasszony templomban tartottuk. Székesfehérvár egyházközségei minden hónap elsõ csütörtökére meghívottak a város egy meghatározott, havonta változó templomába közös szentórára, szentmisére.

adoratio

A közös imádság esti szentmisével kezdődött, majd utána szentségimádással folytatódott. A szentmisét Spányi Antal megyés püspök tartotta a város megjelent papságával. Ebben az esztendőben az elsőcsütörtöki homíliákat a megyésfőpásztor mondja, melyben fölhívta a figyelmünket, hogy arra hív bennünket Isten, hogy megtérjünk, hogy változtassunk az életünkön, hogy szokásainkat, tetteinket vessük össze az evangélium tanításával, a Krisztus által fölkínált úttal, azaz az Istenben való élettel.

A szentségimádás során pedig megfogalmazta és az Úr elé vitte a közösség imádságát.

- Marian -