Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Ciszterci) - beszámoló

2013. 02. 07. | | 2013. 02. 07.

keresztúti állomás és szentmise

Február 7-én, csütörtökön este a Ciszterci Nagyboldogasszony templomban tartották a város egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepét. A szentmise elején Brückner Előd atya köszöntötte a megyés főpásztort és kifejezte, milyen fontos bekapcsolódni az egyházmegye eseményeibe, mert ahogy az a püspöki gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén elhangzott: a közös imának ereje van.

A főpásztor köszöntötte a napokban aranymiséjét ünneplő plébános atyát. A város papságával tartott koncelebrációs szentmise homíliájában kiemelte a hit szerepét és elsődlegességét a keresztény ember életében. Aki hisz, felismerte Isten szeretetét és viszontszereti Őt és embertársait. Ez a szeretet nem jóleső érzésekkel való feltöltekezést jelent, hanem döntést abban a jóban való kitartás mellett, melyet megismertünk Isten szeretetében.

A közös imádságban telt este végén a főpásztor az Úr színe elé vitte a hívő közösség papi és szerzetesi hivatásokért való kérését. Szentségi áldással tértek haza a jelenlévők.

- Marian -

Korábbi évek beszámolói: