"Ki az a Szent Imre?" - pályázat gyermekeknek, fiataloknak

2007. 04. 30.

A pályázati kiírás ITT olvasható.

Pályázatot hirdetett meg a Székesfehérvári Egyházmegye Szent Imre születésének 1000. évfordulójára, katolikus középiskolák és általános iskolák tanulói részére.

A pályázat célja, hogy Szent Imre alakja - életének és hitének mélyebb megismerése által,- aktualitást nyerjen a mai fiatalok számára. A pályázat szeretné felhívni a diákok figyelmét, ami Szent Imrében ma is követendő példa: a jövőjére tudatosan készülő, harmonikus, érett, krisztusi ember.

Cél az is, hogy a korunkban már elképzelhetetlenek tűnő, tisztaságát megőrző herceg, a mai fiatalok gondolkodásában helyére kerüljön. Az őt jelképező liliom, mély értelmű szimbólum, kemény, férfias önmegtartóztatásra utal, és a herceg küzdelmeit jelzi önmagával, vágyaival, melyet Urának, Jézusnak ajánlott fel.

A pályázatokat április 30-ig várják az Egyházmegyei Hivatal címére.

A Szent Imre és Szent Erzsébet jubileumi év többi eseményéről, meghirdetett programjairól, valamint a már lezajlott eseményekről készült beszámolókról ITT olvashatnak.