Ökumenikus imahét - harmadik nap - beszámoló

2013. 01. 22. | | frissítve 2013. 01. 24.

tanítás a Jézus Szíve templomban

A székesfehérvári ökumenikus hét keretében Somogyi László református lelkészi-elnök hirdetett igét a Vizivárosi Jézus Szíve templomban. A keresztények egységéért mondott imaalkalmon az indiai dalitok által készített aznapi téma arra szólította fel a keresztényeket, hogy kötelezzék el magukat a szolidaritásra, az embereket elválasztó erők a lerombolására.

A református lelkész a samáriai asszony evangéliumi történetét fejtette ki. „Az asszony négyszeresen is kitaszított, volt - faji, vallási, nemi és erkölcsi értelemben is - milyen különös, hogy éppen Őt keresi meg Jézus, vele találkozik.  Azzal beszélget, akivel senki sem állt szóba, hisz a saját nemzetsége sem fogadta el„ – mondta a lelkész, majd hozzátette -  „Jézus odamegy és kér, elmondja a döntő mondatot, ami egyben ennek az evangélium résznek az üzenete is. Ha ismernéd, az Isten ajándékát, akkor Te kérnél Tőle vizet. Ez az élő víz, az evangélium, amely egyúttal a Szentlélek kiáradására utal. Minden keresztény számára tanulság, hogy Jézus megkeresi ezt az asszonyt, hitre segíti és misszionáriussá formálja.”

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK