Szent Erzsébet emléknapja Magyaralmáson - beszámoló

2021. 11. 21. | | 2021. 12. 01.

2021.11.21. - Magyaralmáson templomunkban hagyomány, hogy Szent Erzsébet emléknapjához közelebb eső vasárnapon megemlékezünk a Karitász védőszentjéről. A szentmise végén a hittanos gyerekek rövid verssel, és Szent Erzsébet egyik csodájával elevenítették fel alakját. A legenda szerint egy alkalommal, amikor Erzsébet kenyeret akart vinni a szegényeknek, férje megállította, hogy megnézze, mit visz. Erzsébet azt felelte, hogy rózsát, és amikor megmutatta kötényét, valóban rózsák voltak benne. Isten csodát tett, hogy Erzsébetet igazolja, megóvja a hazugság bűnétől.

Szent Erzsébetet a fenti legenda miatt általában rózsával ábrázolják a szentképeken, festményeken. Ezt a csodás tettet jelképezték a rózsák templomunkban. „Szent Erzsébet rózsáival” a magyaralmási Karitász csoport egykori és jelenlegi tagjait jutalmaztuk, megköszönve munkájukat.
A mise keretében megáldott kenyereket kivonuláskor Szent Erzsébetnek öltözött hittanosunk osztotta szét a hívek között.

Dudásné Pózner Anita
Magyaralmási Karitászcsoport vezetője