Püspöki hálaadó szentmise és házmegáldás Sárborgárdon - beszámoló

2012. 10. 28. | | frissítve 2012. 10. 29.

Az 1892-94 között épült a sárbogárdi Szent László templom, amelynek felszentelési évfordulóját püspöki szentmisével ünnepelték a hívek. Spányi Antal megyés püspök a beszédében az evangéliumhoz kapcsolódva a vak Bartimeus meggyógyítását párhuzamba állította az életünk során átélt gyógyulásainkkal. Aki megtapasztalta a hit gyógyító erejét, akit Jézus Krisztus segített megküzdeni az élet nehézségeivel, annak kötelessége tanúságot tenni Isten kegyelmeiről. Erre szólít minket a Szentatya által meghirdetett Hit Éve is.

A szentmise után a főpásztor a hívekkel együtt átvonult az egyházközség újonnan készült termébe, amely ezután a plébánia közösségi életét szolgálja, és olyan események, előadások helyszíne lesz, amelyre nemcsak hívőket, hanem a város minden polgárát várják.

Az ünnepségen Mészáros János plébános mondott köszönetet mindazoknak, akik hozzájárultak a közösségi terem megvalósulásához.

Az egyházközségi énekkar műsora után a püspök ünnepélyesen megáldotta a Szent Lászlóról nevezett termet és azt kívánta, hogy ez a hely sok igaz találkozás, lelki épülés helyszíne legyen.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK