Egyházközségi Karitász

2007. 03. 31.

Az egyházmegyei Szent Imre és Szent Erzsébet év egyik fontos célkitűzése, hogy minden egyházközségben megalakuljon, ill. hatékonyan működjön a karitász csoport. Egyházunk hitelessége nagymértékben függ testvéreinket szolgáló szeretetünk gyakorlásától. Ennek a szeretetnek személyesnek kell lennie, amely nem csak adományok szétosztását vállalja fel az év néhány napján, hanem mindennap odaáll azok mellé, akiknek „nincsen emberük”, akiknek legjobban a mindennapi jó szó és törődés hiányzik.

Kérjük a Plébános atyákat, hogy ennek szellemében szervezzék meg az egyházközségi karitász csoportokat ott, ahol még ez nem működik – lehetőség szerint a fíliákon is –, és a karitász csoport megalakulásáról szóló jegyzőkönyvet 2007. március 31-ig terjesszék fel az Egyházmegyei Hivatalhoz jóváhagyásra.

(Az Alba Caritas Hungarica honlapja.)