Böjt- és imanap Ferenc pápa kérésére Szíriáért és a világbékéért

2013. 09. 07. | 2013. 09. 02.

Szentatyánk, Ferenc pápa szeptember 7-ére az egész Egyház számára böjt és imanapot hirdetett meg Szíria és a világ békéjéért.

A székesfehérvári egyházmegye csatlakozik Szentatyánk felhívásához. Szeptember 7-én délelőtt 10 órakor szentmisét mutatunk be a Székesegyházban, melyre nemcsak hitoktatóinkat és a világi lelkipásztori munkatársakat várjuk, hanem minden kedves hívőt és a székváros papságát is. A szentmise után szentségimádást tartunk Szentatyánk szándékára. Az egyházmegyei Látónap ebédjét a lehető legminimálisabbra korlátozzuk, és a résztvevőkkel így csatlakozunk a böjti naphoz.

Kérem a Plébános atyákat, hogy lehetőség szerint hirdessék meg a híveknek a délelőtti szentmisét és szentségimádást. Kérem továbbá, hogy a szombat esti szentmise keretében (és után) imával csatlakozzanak Róma püspökéhez, aki a Szent Péter téren este 7 órától éjfélig imádkozik a világ békéjéért.