Bodajk gyertyagyújtás, emléktábla leleplezés - beszámoló

2013. 12. 15. | | 2013. 12. 16.

A bodajki kegytemplom és plébánia több jeles évfordulót ünnepelt az elmúlt esztendőben. Visszaemlékezve az 1938-as Szent István évre a helyi plébános Mórocz Tamás atya elérkezettnek látta az időt, hogy az önkormányzat hozzájárulásával Szent István térnek nevezzék el a templom előtti teret, hisz a hagyomány szerint Szent István kezdeményezésére építettek először kápolnát a Kálvária-hegy tövében a Szűzanya tiszteletére.  De emléket akartak állítani Mindszenty József bíboros 1948-as, a bodajki Mária napon elmondott, több tízezer embert vonzó, híres beszédének is.

A két kiemelkedő személyiségre emlékezve meghitt ünnepséget rendeztek adventi áhítattal egybekötve, amelyre sokan eljöttek a város katolikus hívei közül.

Az ünnepségen részt vettek a Fejér Megye és Bodajk város közéleti vezetői, a történelmi egyházak képviselői. Köszöntőt mondott Spányi Antal megyés püspök, aki nagy tisztelője a bodajki Segítő Szűzanyának.

Az adventi gondolatok után a plébános kérésére a megyés főpásztor gyújtotta meg a templom adventi koszorúján a harmadik gyertyát. Az ünnepség végén a püspök a hívek jelenlétében megáldotta az első szent királyunk tiszteletére és Mindszenty bíboros emlékezetére elhelyezett táblákat a templom bejáratánál.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor