A fehérvárcsurgói Kaszap Központ megáldása - beszámoló

2021. 11. 28. | | 2021. 11. 29.

A fehérvárcsurgói Kaszap Központ megáldása

2021.11.28. - Örömteli esemény volt az idei templombúcsúval egybekötött püspöki szentmise Fehérvárcsurgón. Több éves munka után az egykori plébániából kialakított ifjúsági- és szabadidőközpont teljes elkészülte után, megyéspüspök atya áldását is megkaptuk a felújított épületre, melyet egyházmegyénk tiszteletreméltó fiatal példaképéről Kaszap Istvánról neveztünk el. A már 2012 óta üzemelő szálláshely folyamatos bővítésével, mára már közkedvelt és ismert célponttá vált az ideérkezők körében. Emellett sok-sok saját lelki és egyéb programnak is otthont ad az átalakított plébánia, melynek megújulásáról az alábbiakban Rajki Péter egyházközségi világi elnök úr beszámolójában olvashatnak.

A hit ereje, a családok összefogása és a kitartó munka eredménye a Kaszap István Katolikus Ifjúsági és Szabadidőközpont kialakulása Fehérvárcsurgón. Köszönjük Egyházmegyénk és Püspök atya támogatását. Kívánjuk, hogy a Kaszap Istvánról elnevezett ifjúsági- és szabadidőközpontunk segítse mind Kaszap István boldoggá avatását, mind a magyar ifjúság nevelését.

Világi elnök úr összefoglalója:  kaszapkozpont.pdf (117 kB)

Bővebb információ: www.kaszapkozpont.hu

Mórocz Tamás