2020. január 19-26. - Krisztus-hívők egységéért szervezett imahét segédanyagát máltai keresztények állították össze a következő mottóval:
„...nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk...igen emberségesen bántak velünk...”(ApCsel 28,2)
2020.01.20. - Szent Sebestyén vértanú ereklyéje jelenlétében ünnepelték Székesfehérvár polgárai fogadalmi ünnepüket a felsővárosi Szent Sebestyén-templomban. Az ünnep kezdetén a felsővárosi általános iskolások hatalmas kört alkotva ölelték körbe a templomot.
2020.01.16-19. - "A legelveszettebb helyzetben is cselekedni tudtak". Székesfehérváron a Doni Hősök Emlékmenet és Túra központi nyitóeseményén Spányi Antal megyés püspök celebrált szentmisét. Országszerte 20. alkalommal indultak meg a doni emlékmenetek.
2020.01.13. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2018 szeptemberében hirdetett gyűjtést üldözött keresztény testvéreink megsegítésére. A hívek felajánlásai alapján több mint 64 millió forinttal tudtuk támogatni közel-keleti keresztény testvéreinket.
2020.01.12. – Emlékkiállításokkal, katonai tiszteletadással, beszédekkel és ökumenikus imádsággal emlékeztek meg az 1943. január 12-én, az urivi hídfőnél történt áttörés 77. évfordulójáról.
2020.01.09. - A Kárpát-medencei keresztény alkotóművészet támogatása elnevezésű program keretében „Ég és föld között” címmel kiállítás nyílt Székesfehérváron a határon túli magyar művészek alkotásaiból.
A fehérvári tárlat 2020. január 30-ig tekinthető meg.
2020. január 7. - A keresztények egyik legszebb ünnepének elmúltával még mindig bennünk élnek a családi együttlétek meghitt, boldog percei, az ajándékok keltette öröm, annak megtapasztalása, hogy gondoltak ránk, szeretve vagyunk.
2020.01.06. - Hétfőn, vízkereszt napján, Urunk megjelenésének ünnepén Spányi Antal, püspök celebrált szentmisét a Szent Imre templomban. Vízkereszt ünnepének hármas tartalma van.
2020.01.01. - Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök újévi gondolataiban arról az új kezdetről beszél, amelynek hatására keresztény módon tudjuk megélni mindazt a számtalan helyzetet, feladatot, ami ránk vár ebben az évben is.