Városi családi keresztút - beszámoló

2016. 03. 20. | | 2016. 03. 21.

2016.03.20. - Virágvasárnap a székesfehérvári Szent Kristóf templomban gyűltek össze a kis- és nagygyerekes családok, hogy a hagyományoknak megfelelően közösen járják végig a családok keresztútját. A Szent Imre Általános Iskola és Óvoda szervezésében a stációkat idén is gyerekszereplők jelenítették meg, az elmélkedéseket a szülők olvasták fel. Az eseményen Spányi Antal püspök mellett részt vett Ugrits Tamás irodaigazgató és Tóth Tamás plébános.

Korabeli ruhákat idézve öltöztek be gyerekek és elevenítették meg Jézus szenvedéstörténetének szereplőit. Az egyes stációkhoz kapcsolódó történéseket, szavak nélkül, pantomimszerűen adták elő a kisiskolások és óvódások.

Az óvónők kérésére a szülők rövid elmélkedéseket olvastak fel, amelyek a családban megélt nehézségekről, keresztekről szóltak és arról, hogy ezeket erős lélekkel elfogadva a család igazi szeretetközösséggé váljon. Imádkoztak többek közt a szétesett családokért és azért, hogy minden gyermek megszülethessen, hogy Jézus szenvedése és feltámadása által töröljön le minden könnyet azok szeméről, akiket családtagjuk elvesztésének fájdalma gyötör.

A keresztút állomásai közt ismert gitáros énekekkel kísérték a stációkat Virág György Barnabás és a JUK együttes, valamint az óvodapedagógusok. Végezetül Spányi Antal megyés püspök a keresztút imádságait az egyházmegye családjaiért ajánlotta fel.

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor
Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata