2015. május 25-én, Pünkösdhétfőn kerül megrendezésre Balinka-Tölgyes táborban és a Falutáborban a X. Egyházmegyei Nap. A találkozó de. 9 órától du. 4 óráig tart. A gyermekjátékok mellett minden korosztálynak színvonalas lelki-szellemi programot kínálnak.
2015. május 24-én (vasárnap) 10.30 -kor a székesegyházban bérmál Spányi Antal megyés püspök.
2015. május 21. - A tatabányai Szent Margit Általános Iskola száztizennyolcmillió forint támogatást nyert energetikai korszerűsítés projektjéhez. A beruházás kapcsán az épület hőszigetelése, nyílászáróinak cseréje és napelemes rendszer kiépítése valósult meg.
2015. május 16-án Győrben került megrendezésre a Katolikus Iskolák országos versenye, idén 22. alkalommal.
2015. május 12. - A Kaszap István emlékévben előadássorozatot indított a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház. A második alkalmon Nemeshegyi Péter SJ jezsuita szerzetes tanár tartott előadást, Kaszap istenképe és kereszt-teológiája címmel.
2015. május 16. (szombat) - először járult szentáldozáshoz a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda huszonkét harmadikos, egy negyedik, egy ötödik és egy hatodik osztályos tanulója.
2015. május 17-én (vasárnap) délelőtt a pilisvörösvári templomban 55 fiatalt bérmált Spányi Antal megyés püspök.