2016. szeptember 25. - Imádkozzunk, hogy lelki és testi rabságainkból Krisztus által felszabaduljunk az istengyermeki szabadságra.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2016. szeptember 25-én, vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig szeptember 28-án, szerdán láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
2016.09.24. - Az Irgalmasság Szentévéhez kapcsolódóan választottak témát a fiatalok, a 2016-os székesfehérvári egyházmegyei ifjúsági zarándoklatra, amelyre meghívást kaptak az idén bérmálkozó hittanosok is.
2016.09.23. - Az igaz tanító az egész nemzet szolgálja
Pedagógusait ünnepelte a Székesfehérvári Egyházmegye a hagyományos Szent Gellért napi konferenciáján és díjátadóján.
2016. szeptember 09. - A sümegi Főplébánia előtt indította útnak Nagy József plébános és Szijártó László atya a gyalogos zarándokokat, akik az Irgalmasság évében, a Karitász magalakulásának 85. évfordulóján.
2016. szeptember 18-án Limburgban püspökké szentelték Dr. Georg Bätzingot, aki az egyházmegye 13. főpásztora. A szentelést Rainer Maria Woelk bíboros, kölni metropolita vezette.
2016. szeptember 17. - Idén 6. alkalommal tartotta a Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteménye rendezvényét az Ars Sacra Fesztivál keretében.