2024.05.13. – A 31. Szent István Könyvhéten adják át ismét a Stephanus-díjakat. A Stephanus-díj a Szent István Társulat és a Stephanus Alapítvány közösen alapított kulturális elismerése.
2024.05.13. – A Szent István király-székesegyházban szentmisében emlékezik meg Spányi Antal megyés püspök püspökelődjéről, Jekelfalussy Vincéről, halálának 150. évfordulóján.
2024.05.16. - Hagyományosan a magyar honvédelem napja közelében rendezik meg a „Fehérvár Köszönti Katonáit” elnevezésű gálaestet, amellyel a város vezetői és lakossága hálájukat fejezik ki a település katonáinak áldozatkész szolgálatukért.
2024.05.08. - A Magyar Katolikus Rádió 20 éves születésnapja alkalmából nyílt napot tartottak a Rádió székházában.
2024.05.11. - Tiszteletreméltó Bogner Mária Margit vizitációs nővér halálának évfordulóján Spányi Antal püspök mutatott be ünnepi szentmisét Hajdu Ferenc általános helynökkel, Ugrits Tamás pasztorális helynökkel, Papp László és Mojzer György plébánosokkal.
2024.05.10. - A gyöngeség a túloldalon van - Nagy sikerrel mutatták be a székesfehérvári katolikus gimnazisták a Szent Jankáról szóló színdarabot. Előtte Spányi Antal megyés püspök mondta el megnyitó gondolatait.
2024. május 6-8. - Az idei évben immár 12. alkalommal utazhattunk el Passauba, hogy részt vegyünk a Boldog Gizella tiszteletére tartott ünnepi szentmisén. Egyházmegyénk katolikus iskoláiból 35 gyermek és 4 kísérő képviselte iskoláikat.
2024.05.09. - A Magyar Katolikus Püspöki Konferenciát Ferenc pápa 2023-as nagyhatású magyarországi látogatása arra indította, hogy a Szentatyának való köszönet jeleként az apostoli út első évfordulójához kapcsolódóan nemzeti zarándoklatot vezessen Rómába.
2024.05.08. – A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban mutatták be Békési Erika: A Mama köténye című könyvét.