2019. szeptember 21. - Székesfehérváron kerül megrendezésre az Alzheimer Világnap. A program a Városház téren kezdődik, 13 órakor szentmisében imádkozunk a betegségben érintettekért és családtagjaikért a Szent Imre templomban.
2019. szeptember 21-én nyílt nap lesz a bazilikában. Vezetett csoportok reggel kilenctől este hatig óránként indulnak az altemplomból.
2019.09.16. - A Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárságának munkatársai megtekintették a székesegyház belső helyreállítási munkálatait. A falképek restaurálásról Jeszeniczky Ildikó tartott részletes ismertetést.
2019.09.17. - Alakuló közgyűlését tartotta csütörtökön a Csoóri Sándor Társaság a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Az eseményen részt vett a költő özvegye, dr. Balogh Júlia is.
2019.09.15. – A kegyhely felújítási munkálatai ellenére is nagyszámban zarándokoltak a hívek, – töretlen hittel és szeretettel – Bodajkra, a Segítő Szűz Mária kegytemplom búcsúünnepére.
2019. szeptember 13. - Gyönyörű nyárutói időben gyülekeztünk a kegyhelyen. Tavaly óta a szeptemberi búcsúnap iskolánk Veni Sancte szentmiséje, valamint a Székesfehérvári Egyházmegye hitoktatóinak zarándoklata is egyben.
2019. szeptember 14. - A Székesfehérvári Egyházmegye Kortárs Művészeti Gyűjteményének 9. rendezvényére került sor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2019. szeptember 12. - Magyarországon közel 250 ezer ember él demenciával és az érintettek száma a hozzátartozókkal együtt meghaladja az egymillió főt is. Szeptember 21-én az Alzheimer-világnap Székesfehérváron kerül megrendezésre.
2019.09.09. - Hétfőn tartottuk iskolánkban a Veni Sancte tanévnyitó ünnepi szentmisét, melyet püspöki biztosunk Szemere János atya celebrált.