Országos vetőmagosztással, hosszú távon segít a Karitász - sajtómeghívó

2024. 03. 19. | 2024. 03. 14.

Országos vetőmagosztással, hosszú távon segít a Karitász
A 2024-es Zöldellő kertek program országos megnyitó eseménye

2024.03.19. - A Katolikus Karitász az öngondoskodásra való ösztönzés jegyében fontosnak tartja idén is elindítani az egész országot felölelő vetőmagprogramját. A magokat 2024. március 19-én Szabadbattyánban Spányi Antal, a Karitász püspökelnöke adja át kerttel rendelkező rászoruló családoknak, a programot pedig Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Karitász igazgatója ismerteti. A vetőmagcsomagok ünnepélyes átvétele után a résztvevők közösen ültetik el az első magokat egy helyi család kertjében.

A Zöldellő kertek néven futó projekt több mint tíz éve segíti a kerttel rendelkező nélkülözőket, hogy saját zöldségféléket termeljenek a Karitász önkénteseinek támogatásával, szakmai tanácsadók bevonásával. A hangsúly az öngondoskodáson van: a program résztvevői önmagukért tesznek, és a befektetett munka eredményei az ő asztalukat teszik gazdagabbá.

Időpont: 2024. március 19. – kedd (10.00 óra)
Helyszín: Szabadbattyán, Szent Imre-templom közösségi terme (8151 Szabadbattyán, Csíkvár tér 13.)

Az eseményre szeretettel hívjuk és várjuk a sajtó képviselőit!

Karitász