Ökumenikus imahét 2015 első nap - beszámoló

2015. 01. 18. | | 2015. 01. 19.

„Jézus így szólt hozzá: Adj innom!"
Jn 4,7

Megkezdődtek az ökumenikus imahét programjai Székesfehérváron
„Jézus nem megy el szó nélkül senki mellett”

A Krisztus-hívők egységéért tartott imahét tematikáját idén a brazil keresztények állították össze. A központi téma az a bibliai történet, melyben a Názáreti Jézus és a szamariai asszony találkoznak.

A székesfehérvári ökumenikus imahét nyitó alkalmán összegyűltek a város katolikus, református, evangélikus és baptista hívei, hogy brazil keresztények útmutatásai alapján együtt imádkozzanak a Széchenyi úti református templomban. A vendéglátó gyülekezet pásztora, Somogyi László lelkészi elnök köszöntője után Spányi Antal megyés püspök gondolatai az életünket meghatározó találkozásokról szóltak: Istennel, a keresztény közösséggel, a másik emberrel. „Jézus nem megy el szó nélkül senki mellett, ebben is követnünk kell Őt” – mondta a főpásztor. Majd beszélt arról, hogy az egyre nagyobb méreteket öltő keresztényüldözések mutatják, felelősek vagyunk a világ jobbá tételéért.

Az ökumenikus imaalkalmat a felekezetek lelkipásztorainak imái zárták a családokért, a vallásukért üldözöttekért. Az igehirdető megyés püspök az üldözőkért imádkozott, hogy Saul módján találkozzanak ők is Krisztussal.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor