Lelkipásztori út Limburgba - beszámoló

2017. 10. 28. | | 2017. 10. 30.

2017. október 28-30. – Limburgba látogatott Spányi Antal megyés püspök, ahol részt vett Gerhard Pischl nyugalmazott limburgi segédpüspök püspökké szentelésének 40. évfordulóján tartott hálaadó ünnepségen. A jubiláns kérte a vele együtt hálaadókat, hogy ne ajándékokkal fejezzék ki szeretetüket ebből az alkalomból, hanem támogassák a székesfehérvári  egyházmegye anyaotthonát adományaikkal. A szentmise után találkozott a tavaly felszentelt új limburgi megyés püspökkel, Dr. Georg Batzinggal. Áttekintették a két egyházmegye életét, közös gondjait és örömeit. Spányi püspök székesfehérvári látogatásra hívta meg a helyi Főpásztort, melynek időpontját később határozzák meg.

Spányi Antal útja során - melyen elkísérte Mayer Mihály nyugalmazott pécsi megyés püspök és Hajdu Ferenc, a székesfehérvári egyházmegye általános helynöke - felkereste a Neuburg am  Donau-ban lévő Szent Kereszt zarándok helyet, melynek vezetője Dr. Franz Kaspar prelátus a székesfehérvári egyházmegye tiszteletbeli kanonokja. Az itt bemutatott szentmisét követően a családpasztorációról és ministránsokkal való foglalkozásról tájékoztatták.

Fotó: www.bistumlimburg.de