8. Egyházmegyei Nap - Pünkösdhétfő

2013. 05. 20. | frissítve 2013. 05. 19.

Időpont: 10 h 00 - 16 h 00
Helyszín: Balinka

a dobon a felirat - szeressétek egymást!

A Székesfehérvári Püspökség 8. alkalommal rendez Egyházmegyei Napot Balinkán, a Tölgyes Tábor és a Falutábor területén.

"Várom egyházmegyénk minden hívőjét, hogy legyen részese a bodajki Egyházmegyei Nap örömének".

Spányi Antal

A Székesfehérvári Püspökség szervezésében rendezett napra az egyházmegye híveit szeretettel várják!

PROGRAMOK
10 óra: megnyitó - az egyházmegye iskoláinak és óvodáinak gyermekműsorai
10.30 óra: Spányi Antal megyés püspök bevezető gondolatai
11.30 óra: fakultatív programok

• A kicsiket játszóház, állatsimogató, légvár, népi fajátékok, kézműves foglalkozások, lovaglás  várja.
  • A fiatalokat sport - és sorverseny.
  • Mindenkit hívnak az egyházmegye iskoláinak és óvodáinak gyermekműsoraira.
  • Az Antiochia mozgalom és a móri Forró Capuccinó együttes várja a fiatalokat a Tölgyes Tábor nagy termébe.
  • A felnőtteknek, családoknak a táborokban, több helyen lesznek programok.
  • A rendezvény ideje alatt 14 óráig gyóntatás
  • Az otthonról hozott ebédet 12 és 14 óra között lehet elfogyasztani.

14 óra: közös szentségimádás a megyésfőpásztor vezetésével
15 óra: Szentmise, amelyet a megyés püspök az egyházmegye papságával mutat be

A rendezvény ideje alatt:

• A Fehérvárcsurgói Zámbó Fagylaltozó árusít és váltja be a fagyi jegyeket a Tölgyes Tábor bejáratához közel.
  • Egész napos kirakodóvásárt tartanak az egyházmegye területén működő, csökkent munkaképességűeket foglalkoztató kézműves műhelyek munkáiból a Tölgyes Táborban.
  • Kirakodik a Barátok Boltja, az egyházmegye könyv-és kegytárgyboltja is.
  • Az Egyházmegyei Karitász munkatársai jótékonysági céllal árusítanak pogácsát, üdítőt, kávét.
  • A Tölgyes Tábor első alpesi faházában a kisbabával érkezőket külön baba-mama szoba várja!

A rendezvény ideje alatt a helyszínekről és programokról az információnál és a sárga mellényes segítőknél lehet érdeklődni!