2019.12.11. - Az Útkereső filmklub bemutatja a Maximilian Kolbe atya életéről szóló filmet.
Az egyházmegye papságának rendezett rekollekciós szentségimádás, majd előadás a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban lesz. Az idei évben Száraz László atyát, a Központi Papnevelő Intézet spirituálisát kértük fel az alkalmak vezetésére.
2019.12.07. - Az indiai nővérek Adonyban erősítették meg fogadalmukat, mellyel ismét elkötelezték magukat a szegények, az idősek gyámolításában, ellátásában önként vállalt szolgálatuk mellett.
2019. december 6. - Pénteken 18 órakor ökumenikus Adventi Jótékonysági Estre kerül sor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2019.12.05. – Spányi Antal megyés püspök és Ugrits Tamás pasztorális helynök tett látogatást a nagykarácsonyi Szent Miklós Általános Iskolában. 2018 őszén kereste meg a település korábbi polgármestere azzal kéréssel a főpásztort, hogy az egyházmegye vegye át
2019. december 05-én, csütörtökön Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász képviseletében ellátogatott Csókakőre, hogy 14 rászoruló család részére tartós élelmiszert adjon át.
2019.12.07. - A Katolikus Karitász is részt vett számos más európai országgal együtt az 1 hetes szolidaritási akcióban. Székesfehérváron december 07-én, szombaton került sor a rendezvényre az Adventi Udvarban, a második gyertyagyújtás programjának keretén belü
2019.12.07. – Folytatódtak a Székesfehérvári Püspökség Adventi udvari rendezvényei. A gyönyörű fényekbe öltözött díszes udvarba ismét várták a családokat és érdeklődőket.
2019.12.01. - Advent első vasárnapján ismét megrendezték a város kulturális életének egyik kiemelkedő eseményét, a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar hagyományos adventi koncertjét.