2018. augusztus 20. - Szent István napi ünnepi szentmisét celebrál Spányi Antal megyés püspök, mely után megáldja az új kenyeret.
2018.08.16-20-ig tart a Székesfehérváron az egyházmegye kispapjainak tábora Vérteskozmán. A lelki napok keretében találkoznak a főpásztorral, meglátogatnak plébániai közösségeket, részt vesznek az egyházmegye augusztusi, kiemelt ünnepein.
2018.08.20. - Székesfehérvár Önkormányzata a Városháza dísztermében ünnepi közgyűlést tart augusztus 20-án. Az ünnepségen részt vesz Spányi Antal megyés püspök.
2018.08.18. - Díszpolgári címet kapott Spányi Antal megyés püspök az augusztus 20-i ünnepekhez kapcsolódó Falunapon Alsószentivánon.
2018.08.17. – Tizenötödik alkalommal adták át a Szent István Emlékérmet és Díjat, az idei díjazott Ribi Péter, a Fehérvár Travel Kft. ügyvezetője volt.
2018. augusztus 15. - Nagyboldogasszony-napi szentmisét celebrált a Szent Imre-templomban Spányi Antal püspök szerdán este. Nagyboldogasszony napja a legrégibb Mária-ünnepünk.
2018.08.14. - Húsz magyar szent ereklyéje jelenlétében ünnepeltek a fehérváriak a szentistváni országfelajánlás emléknapján, augusztus 14-én. A város fogadalmi szentmiséjére érkezett ugyanis a budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Missziós keresztje.
A Székesfehérvári Egyházmegye tudatja, hogy Bedy Sándor vértessomlói plébános augusztus 13-án szentségekkel megerősítve elhunyt az Úrban.
Temetéséről később lesz intézkedés.
2018.08.13. - A Fatimai Szűzanya első magyarországi búcsújáró helyén, Alsószentivánon májustól októberig, minden hónap 13-án, a fatimai jelenések napjain tartanak zarándoknapot. Az idei negyedik búcsúnapon Horváth József bodajki plébános tartotta a szentmisét.