Bazilika - felszentelési évforduló - beszámoló

2012. 11. 26. | | frissítve 2012. 11. 27.

2010-ben készült kép

„Ünnep, amit várunk, nem csak azoknak, akik most kapják meg a felkészülés hosszú ideje után a lelkipásztori megbízatást, hanem mindannyiunknak, akik szeretjük ezt a székesegyházat” - mondta Spányi Antal megyés püspök az 1938-ban kisbazilika rangot kapott templom évfordulóján. A szentmise keretében 16 világi lelkipásztori munkatárs tett ünnepélyes ígéretet arra, hogy plébánosa irányítása mellett, annak munkatársaként lelkiismeretesen végzi a rá bízott lelkipásztori feladatokat.

A Lelkipásztori munkatársak azok a világi személyek, akik az egyházmegye főpásztorának megbízásából - meghatározott helyen és időtartamban - lelkipásztori feladatokat végeznek plébánosuk irányítása és vezetése mellett. A munkatársak szolgálatra felkészítését egy éves képzésben Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató irányította.

A szentmise végén a főpásztor hálát adott Istennek a munkatársak szolgálatáért. Kérte őket, hogy egyházias szellemben végezzék szolgálatukat, legyen gondjuk az egységre és a szeretetre. Legyen gondjuk mindenkire, hogy Isten szétszóródott népét összegyűjtsék, őket az igaz tanítás szavaival erősítsék. Mindenki lássa, hogy ők Isten hírnökei, akik az egyház nevében cselekednek.

BPK

A püspöki szentbeszéd letöltése:  1211bazilikafelszenteles_homilia.pdf