Rendhagyó beszélgetés Somogyi Győző festőművésszel - beszámoló

2012. 10. 18. | | frissítve 2012. 10. 19.

a beszélgetésen

Somogyi Győző Kossuth-díjas festőművész rendezésében 1979-ben készült, Gőzhajóval Pest-Budára 1846-ban című animációs filmmel, majd a művészről tavaly forgatott portréfilm vetítésével kezdődött a Magyar Festészet Napja alkalmából rendezett műsor.

A Szent Korona Galériában október 22-ig látogatható kiállításban, művei között tartott beszélgetésen Smohay András a szakrális művészetről és az egyházművészetről vallott nézeteiről témakörében a festőt. A beszélgetés során körvonalazódtak az egyházművészet aktuális problémái, melyekre több megoldási javaslat is felmerült. A beszélgetés során elhangzott, hogy mivel a katolikus egyház számára az ábrázoló művészet kiemelt fontossággal bír, s az emberek vallási igényeiben is mindig megújuló erővel jelenik meg, a mostani átmeneti idő után biztosan várható az egyházművészet fellendülése. Erre több példát is hallhattak az izgalmas, humort sem nélkülöző programon résztvevő érdeklődők.

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum