Plébánia megáldása Lajoskomáromban - beszámoló

2010. 10. 02. |

Lajoskomáromban koncelebrációs ünnepi szentmise
volt, melynek keretében Spányi Antal megyés püspök megáldotta a templom új Jézus Szíve szobrát.

Spányi Antal szentbeszédében rámutatott arra, hogyha megfigyelnénk, talán elcsodálkoznánk, hányszor panaszkodunk. Ez egyben kifejezi Istennel szembeni elégedetlenségünket: nem azt kapjuk, amit akarunk. Ha hagyjuk, hogy ez a világszemlélet eluralkodjon rajtunk, akkor nyomorultul érezzük magunkat, és nem engedünk a boldogságnak.

A keresztény embernek ebben a világban olyan embernek kell lenni, aki tudja, hogy Isten szereti őt, megtapasztalja a Gondviselést, ezért hordozza Isten szeretetét és másoknak is továbbsugározza.

Imáinkban gyakran valamiért könyörgünk az Úrhoz - és jól tesszük, mert gyermekként kérhetjük az Atyát. De a keresztény ember imája elsősorban az örömről, a hálaadásról kell, hogy szóljon. Isten szeretete minden emberi nyomorúságon túl képes arra a csodára, hogy akár a szenvedő ember szívében is ott legyen a béke és az öröm.

Isten szeretete végtelen. Csodálatos világgal és az élettel ajándékozott. Angyalokat küld, hogy vezessenek, és segítsenek a Hozzá vezető úton. Észre kell vennünk, hogy Isten jóságából elnyerhetjük bűneink bocsánatát, hogy Isten nevünkön szólít és munkatársainak hív meg minket.

Legyen életünkben mind több öröm; tudatosan és hittel keressük azokat az ajándékokat, melyeket Istentől kapunk és ezeket ne tartsuk meg magunknak.

Homília megáldása:

Spányi Antal a szentmise után megáldotta a felújított plébániát.

- Marian -
Fényképeket késztette Ugrits Tamás