Ökumenikus imahét - záró nap - beszámoló

2013. 01. 27. | | frissítve 2013. 01. 28.

közös imádság

„Mit kíván tőlünk az Isten?”
Mikeás 6, 6-8

A modern ökumenikus mozgalom a 19-20. század fordulóján jött létre, annak speciális formájaként, ahogyan Európa és Észak-Amerika történelmi egyházai a modern korra reagáltak. Amikor Európában a legtöbb felekezet mindenekelőtt a saját arculatának erősítésével van elfoglalva az Indiában élő keresztények, a szabad vallásgyakorlásra, az emberi méltóság megőrzésére és a szolidaritásra hívták figyelmet.

XVI. Benedek pápa szerint: „A keresztényeknek sem szabad azt nézni, ami elválasztja őket, hanem azt, ami minden megosztottság ellenére közös maradt bennük. Az utóbbi évtizedek nagy ökumenikus haladása éppen abban áll, hogy a felekezetek újra felfedezték a köztük fennálló alapvető közösséget, ami a Szentírásban és az ókeresztény hitvallásokban gyökerezik. „

A székesfehérvári ökumenikus imahét zárásán Steinbach József református püspök volt az igehirdető, aki a keresztény örömről beszélt, és személyes tapasztalatain keresztül tett tanúságot a felekezetek közötti egység erősödéséről.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor