Zászlómegáldás és emlékmenet a doni hősök emlékére

2020. 01. 19. | 2020. 01. 14.

2020. január 16-án, Székesfehérváron a Magyar Tartalékosok Szövetsége (MATASZ) által szervezett XX. Doni Hősök Emlékmenet és Túra központi nyitóeseményén, csütörtökön 17 órától a Szent Imre-templomban - a Fejér, a Bakony, a Csatti és a Honvédsuli menetszázadainak részvételével - Spányi Antal megyés püspök celebrál szentmisét az elhunyt katonák lelki üdvéért. Másnap reggel 9 órakor, a fehérvári Hősök terén, a Fekvő katona szobránál Spányi Antal megszenteli, Jákob János protestáns tábori püspök pedig megáldja a MATASZ zászlaját. A Fejér Menetszázad ezt követően indul útnak a Székesfehérvár – Sárkeresztes – Zámoly útvonalon. Január 18-án, szombaton a menetszázad az egykori Budai úti laktanya emléktáblájától vonul az Aranybullához, majd onnan Pákozdra. A Don-kanyar Emlékkápolnánál 17 órakor tartanak megemlékezést. A fehérvári programsorozat január 19-én, vasárnap 9 órakor koszorúzással zárul a Szentlélek katonatemetőben.

Országszerte 20. alkalommal indulnak meg jövő héten a doni emlékmenetek. A kezdeményezéshez egyre többen csatlakoznak; mára az ország 70 településén több ezren gyalogolnak közösen az 1943. január 12-i urivi áttörés emlékére. Idén a MATASZ-nál 12 menetszázad jelentkezett az emlékmenetre.