Városi családi keresztút - on-line tartottuk!

2021. 03. 28. | | frissítve 2021. 03. 30.

On-line közös, családi keresztút

2021. március 28. - A Kis Szent Teréz MÉCS közösség szervezésében, az öreghegyi plébánia által biztosított virtuális téren, egy ún. zoom-szobában, az interneten keresztül valós időben, otthonainkból lehetett felcsatlakozni a 2021-es családi keresztútra.

Városunk hagyományaihoz híven minden virágvasárnap délután családi keresztutat járunk a maroshegyi plébániánál, melyen részt vesz Spányi Antal megyés püspök. Ilyenkor gyermekek jelenítik meg a keresztút egyes állomásait, a szülők mondtak elmélkedést és imát.

A járványhelyzet miatt ez valós térben és időben nem volt lehetséges, ezért idén is rendhagyó formában zajlott a találkozás és közös imádság. Gyermekek elevenítették meg a stációkat, szülők és gyermekek imádsága vezettek végig a keresztúti elmélkedéseken.

Az on-line családi keresztútról készült videó.