Szent Erzsébet ünnepe Magyaralmáson - beszámoló

2022. 11. 20. | | 2022. 11. 23.

Beszámoló Magyaralmásról Szent Erzsébet ünnepe kapcsán

2022.11.20. - Magyaralmáson, a templomunkban hosszú évek óta hagyomány, hogy Szent Erzsébet emléknapjához közelebb eső vasárnapon megemlékezünk a Karitász védőszentjéről. Így történt ez 2022. november 20-án is.

A szentmise végén Szent Erzsébet életének fontosabb állomásait és csodatetteit a nagyobb gyerekek énekekkel és három ismert legendával mutatták be. A kisebbek rövid verssel és Szent Erzsébet egyik csodájával elevenítették fel alakját: egy alkalommal, amikor Erzsébet kenyeret vitt a szegényeknek, férje megállította, hogy mit visz kötényében. Erzsébet azt felelte, hogy rózsát, és amikor megmutatta kötényét, valóban rózsák voltak benne. Isten csodájával gondoskodott róla, hogy Erzsébetnek ne kelljen hazudnia.

Az előadást követően a magyaralmási Karitász csoport egykori és jelenlegi tagjainak munkáját egy szál rózsával köszöntük meg.

A megáldott kenyereket kivonuláskor Szent Erzsébetnek öltözött hittanosunk és ministránsaink osztották szét a hívek között.

Dudásné Pózner Anita karitászcsoport vezető
A képeket Bechtold Csanád készítette