Pro Urbe díjat kapott a móri karitász - beszámoló

2020. 10. 02. | | 2020. 10. 05.

Pro Urbe díjat kapott a móri karitász

2020.10.02. - Mór Város Önkormányzatának Képviselő-testülete immár hagyományosan tartotta meg ünnepi testületi ülését a Móri Bornapokon október 2-án, pénteken az Erzsébet téri Művelődési Házban. Pro Urbe Emlékérem kitüntetésben részesült a Családsegítő Alapítvány és a Katolikus Karitász Móri Csoportja, amelyet Szabó Margit és Beck Tiborné vettek át. Az eseményen részt vett Spányi Antal püspök, karitász-elnök is.

A Móri Katolikus Egyházközség Szent Erzsébet Katolikus Karitásza Bősze Rozika néni vezetésével 1973-ban alakult meg, az idősek, a betegek, a rászorulók megsegítésére.

Mór város annak érdekében, hogy a helyi közösség szolgálatában kiemelkedő érdemeket szerzett személyeket és szervezeteket méltó elismerésben részesíthesse és példaként állíthassa az utókor elé, megalapította a Mór Város Díszpolgári címet, valamint a Pro Urbe emlékérmet. Idén díszpolgárt nem avattak, és a Pro Urbe emlékérem is csak kétévente és legfeljebb két személynek vagy szervezetnek adományozható.

Az Erzsébet téri Művelődési Ház nagytermében tartott eseményen a Móri Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskola tanuló készültek dallal és verssel, de az ünnepi műsoron közreműködött a Pászi Miklós Zeneiskola is.

Fényképek: mor.hu