Öngondoskodó háztartásokért - Szép Otthon Program

2019. 11. 05. | | 2019. 11. 05.

2019.11.05. - Végéhez közeledik a Katolikus Karitász otthonok megszépítését célul kitűző országos segélyprogramjának a Székesfehérvári Egyházmegyében történő megvalósulása. 10 rászoruló család számára nyújtottunk eszköz- és anyagi támogatást annak érdekében, hogy saját erőforrásaikat is megmozgatva lakóhelyüket szép otthonokká varázsolják. Kulcson, Csókakőn, Tabajdon, Kőszárhegyen, Kápolnásnyéken, Budakeszin vállalták a családok, hogy udvarjaikat rendbe teszik, a szemetet összeszedik, füvet nyírnak, gyomlálnak, pakolnak, takarítanak és a program végén kifestik lakásaikat. Ezen felül egyéni igényeket is próbáltunk kielégíteni: volt olyan család, ahol nyílászáró cserére, máshol ereszcsatorna kiépítésére, szigetelésre, beázás megszüntetésére volt szükség. Reméljük, hogy a program adta lehetőségek hosszú távú megoldást jelentenek a családoknak és lendületet arra nézve, hogy fontosnak érezzék otthonuk tisztaságának, rendjének megőrzését.

Karitász