Nagycsütörtöki - Utolsó vacsora - emlékmise - beszámoló

2009. 04. 09. |

lábmosás

Nagycsütörtökön, a Székesegyház estepüspöki szentmise volt az utolsó vacsora emlékére, amelyen a lábmosás szertartását is Spányi Antal megyésfőpásztor tartotta.

"Húsvét ünnepe előtt történt: Jézus tudta, hogy elérkezett az óra, amikor a világból vissza kell térnie az Atyához, mivel szerette övéit, akik a világban maradtak, mindvégig szerette. (...) Jézus tudta, hogy az Atya mindent a kezébe adott, s hogy Istentől jött és Istenhez tér vissza. Mégis fölkelt a vacsora mellől, levetette felsőruháját, fogott egy vászonkendőt, és maga elé kötötte. Aztán vizet öntött egy mosdótálba, majd hozzáfogott, hogy sorra megmossa, s a derekára kötött kendővel megtörölje tanítványainak a lábát." (Jn 13, 1,3-5)

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor