Különleges képességű fiatalok biztonságos szállítása - beszámoló

2020. 01. 30. | | 2020. 01. 30.

Spányi Antal püspök atya ajándéka a Szent Kristóf Háznak

2020.01.30. - Nagy örömünkre idén ünnepli a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász fenntartásában működő Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Ellátása a 10. születésnapját. Akár szülinapi ajándéknak is beillene Spányi Antal megyéspüspök atya nagylelkű gesztusa: egy Opel Zafira személyautót kaptak a különleges képességű fiatalok. Vezetni persze nem ők fogják (bár most az átadáskor a vezető ülésben kipróbálták magukat, még dudáltak is), de „nagy hasznunkra lesz az új autó, amikor táborozni megyünk, rendezvényekre hívnak minket, és különböző külsős programokat szervezünk” – mondta Magyar László, intézményvezető.

Az átadásra és a gépkocsi megáldására január 30-án, csütörtökön került sor.

A Ház lakói még egy kifejezetten az alkalomhoz illő éneket is megtanultak és ügyesen előadták Püspök atyának és a sajtó munkatársainak. Asztalos Jánoska, a Ház lakója megköszönte az ajándékot és gyönyörűen elszavalta Máray Sándor: Ajándék c. versét. Ezt követően együtt imádkoztuk el a Miatyánkot és Püspök atya megáldotta az autót.

Köszönjük szépen és reméljük, hogy ez az autó sok-sok élményt tesz elérhetővé fiataljaink számára.

Karitász

Vonatkozó cikk: a szekesfehervar.hu oldalon