Hamvazószerda a Szent Imre Iskolában - beszámoló

2024. 02. 14. | | 2024. 02. 15.

 

 

2024.02.14. - Hamvazószerdával veszi kezdetét a nagyböjt időszaka, mely Jézus Krisztus negyven napi böjtölésének emlékezete. Az egyházi év mozgó ünnepei közé tartozik, így minden évben más-más napon kerül rá sor. Február 14-én, egy délelőtti tanórában, tanulóink a Prohászka-templomba indultak, ahol Ugrits Tamás atya, iskolánk püspöki biztosa mutatott be - Dózsa István atyával és Tóth Tamás atyával közösen - szentmisét.

Tamás atya arra biztatta a jelenlévőket, hogy a nagyböjti időszakban törekedjenek jobbá válni, hitükben elmélyülni, s ily módon felkészülni Jézus Krisztus feltámadásának ünnepére. Jelezte, hogy mindenki előtt ott áll a lehetőség a bűnbánat segítségével a megtisztulásra, s ezzel Isten iránti szeretetünk kifejezésére.

A szentmisében sor került a hamvazás szertartására is. Tamás atya elmondta, hogy a hamu, amelyet ilyenkor használnak, mindig az előző évi, virágvasárnapi barkák elégetéséből származik, és ez a hamu jelképezi az élet múlandóságát.

Bár a hamu a test halandóságára emlékeztet, a lélek halhatatlan. Lelkünket megújíthatjuk, jobbá tehetjük most, az elkövetkezendő hetekben jó cselekedetekkel, önzetlen segítségnyújtással, egymás felé kinyilvánított szeretetünkkel.

Dunai Rita
Fényképeket készítette Nagy Anikó


Képtár

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | E-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk