Hajdu Ferenc kanonok kitüntetése - beszámoló

2019. 08. 19. | 2019. 08. 23.

2019. augusztus 19. - Az államalapítás ünnepe alkalmából pénteken a Pesti Vigadóban és a Várkert Bazárban adtak át állami kitüntetéseket Kásler Miklós, Rétvári Bence és Gulyás Gergely. Augusztus 19-én, hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az Országházban tartott ünnepségen adott át díjakat.

Ha mindenki a saját helyén kis „Szent Istvánként” országépítővé válik, akkor tudjuk folytatni Szent István király országépítő művét – fogalmazott Semjén Zsolt a kitüntetések átadása előtt. Hozzátette: nincs még egy nemzet, amelynek uralkodóháza annyi szentet adott volna a katolikus egyháznak, mint az Árpád-ház, vagy arányait tekintve annyi Nobel-díjas tudósa lenne, mint a magyarságnak.

A Magyar Érdemrend középkeresztjét, tisztikeresztjét, lovagkeresztjét, valamint a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehették át a díjazottak. A Magyar Érdemrend lovagkeresztjével ismerték el Hajdu Ferenc kanonok, a Székesfehérvári Egyházmegye általános helynökét.

Forrás és részletes beszámoló:magyarkurir.hu